AKTUALITY

semináře, události, workshopy, projekty, informace

Trénink dovedností LESNÍ MYSLI, Blansko

Hledám 3-5 dobrovolníků, kteří by si chtěli vyzkoušet trénink dovedností Lesní mysli. Jedná se o soubor jednoduchých cvičení v přírodě, zaměřených na rozvíjení smyslového vnímání, uvolnění mysli, všímavost a bytí v přítomném okamžiku. Lesní mysl je o zklidnění, vydechnutí, nadechnutí, urovnání myšlenek, vnímání nejen mysli, ale i pocitů těla. S sebou teplé oblečení, čaj do termosky, malou svačinku dle potřeby. Cena není stanovena, podléhá principu Dar-Dar. Těším se na Vás!

Termín: sobota 15.1.2022 od 14 hod (cca 1 - 2 hod)

Kde: lesy a parky města Blanska

Přihlášky: mandalyvnas@gmail.com


Kurz LESNÍ MYSLI, Blansko

Les s námi dokáže dělat divy a má blahodárné účinky na lidské zdraví. Pobyt v lese snižuje krevní tlak i stres a zlepšuje náladu. Pomocí jednoduchých cvičení Lesní mysli rozvineme citlivost našich smyslů, všímavost a umění bytí v přítomném okamžiku. Koncept Lesní mysli pochází z Finska a je založen na vědeckých studiích. Dopřejte si zastavení v předvánočním čase a přijďte si cvičení Lesní mysli vyzkoušet sami na sobě. V letošním roce otvírám 2 termíny. Délka kurzu je 1 - 2 hodiny. Akce je zdarma.

Kdy: sobota 27.11. nebo 18.12.2021 od 14 hodin

Kde: lesy a parky Blansko

Akce se pořádá pro malou skupinu účastníků

S sebou: teplé oblečení, termosku s čajem, svačinku, ochranu proti dešti

Více informací o konceptu Lesní mysli na www.lesnimysl.cz

Přihlášky na: mandalyvnas@gmail.com

Těším se na Vás!


Individuální doprovázená pouť 

Probíhá bez omezení. Místo i čas dle osobní domluvy. Na přání lze kombinovat s prací na mandale, nebo deníkové mandale.


Doprovázená skupinová pouť, květnové čtvrtky

Každý čtvrtek v 8:30 hodin sraz v Adamově (Adamov Zastávka). Trasa Adamov - Křtiny, cca 10 km. Probíhá za každého počasí. Přidat se může kdokoliv, kdo hledá podaný prostor např. pro:

  • vystoupení z koloběhu všedních dní
  • zpomalení
  • bosou chůzi
  • sdílení příběhů
  • hledání nových úhlů pohledu na to, co žijeme
  • propojení s Přírodou a její ozvěny

Přihlášení předem na email mandalyvnas@gmail.com. Cena není stanovena. Upřednostňuji možnost nový zážitek ocenit formou DARu. Koná se pouze za příznivé epidemiologické situace.


Návod na výrobu sandálů HUARACHE

Oblíbené dílny na výrobu sandálů Huarache se letos na jaře kvůli epidemiologické situaci nemohou konat. Tak alespoň dávám k dispozici návod, abyste si tichošlápky mohli vyrobit doma. Je to můj nejoblíbenější model. Kdyby se vám postup zdál moc náročný, neklesejte na mysli, úplně nejlepší je chodit bosky úplně.

KONTAKT: 

Sledujte také FACEBOOK:

Vypravila jsem se do lesa na procházku cestou, kterou často běhám. Je to okruh asi 7 km dlouhý. Dnes jsem si ji chtěla vychutnat. Záměrně jsem zvolila pomalé tempo všímavé chůze. Cesta mi zabrala asi 3 hodiny. Počasí bylo zimní, v krajině byly zbytky sněhu. V místech, které si mě přitáhly, jsem se zastavila a prováděla jsem cvičení Lesní mysli....

"Pobyt v přírodě, daleko od moderní civilizace, od hluku ulic, konzumního teroru a především daleko od očekávání šéfa, ředitelky školy nebo celé společnosti, znamená pro člověka jedno: být přijat takový, jaký je. V přírodě, v divočině je každý z nás živou bytostí mezi mnoha dalšími formami života. Jsme obklopeni rostlinami a zvířaty, houbami a...

Jaro je právě v rozpuku. Vyrážíme na pouť. Cesta svižně ubíhá stejně jako slova a myšlenky, které přelétají z minulosti do budoucnosti, od všedních událostí po životní těžkosti. Přírodní kulisa je rozmazaná, hledíme jen na cestu pod nohama.